Радість - одне з найприємніших і найбажаніших почуттів людини!
Нейровчені зробили багато досліджень, щодо позитивного і благотворного впливу невеличких щоденних відчуттів радості на добробут людини, на стан здоровʼя, на зменшення стресу і збільшення стресостійкості людини. ( If you are good English reader, google - “joy impact” )
Радість існує всюди в щоденному житті. Якщо вміти її помічати, день може змінитися, настрій покращитися і ми можемо бути ефективні, здорові, бадьорі впродовж всього дня!
У людини в кожний момент часу є вибір: бути щасливим або нещасним. Кожну мить наші думки або дають нам сили, енергію, натхнення, радість, ентузіазм, впевненість в собі, або навпаки виснажують нас і приводять в стан страждання.
Як, незалежно від зовнішніх обставин, відчувати радість кожного дня?
- Згадуйте найприємніші спогади з вашого життя. Наприклад, це можуть бути найкращі подорожі, де ви відчували найбільшу кількість приємних почуттів. Фокусуючись на цих приємних для вас подіях, ми автоматично наповнюємось цими почуттями у поточному моменті. Спробуйте згадати найприємнішу подію вашого життя прямо зараз. Поділіться цими спогадами з рідною вам людиною.
- Зробіть щось приємне для себе, що вам дуже хочеться зробити, але ви постійно відкладали цю справу. Перегляньте улюблену кінострічку, прийміть ванну, почитайте уривок з улюбленоі книги тощо. Навіть думка про те, що ви це можете зробити, і очікування цього, наповнить вас приємними емоціями і відчуттям радості.
- Уповільніться і уважно розгляньте речі навколо вас, «розумом новачка», як начебто ви вперше бачите ці речі у вашій квартирі або домі. Відчуйте їх, згадайте де ви їх взяли, коли купили, можливо, це подарунок від ваших друзів або рідних. Здійсніть уважну комунікацію з цим предметом, який може надихати вас і створювати приємні відчуття.
- Переглядайте ваші найкращі фотографії. Ми фотографуємо найкращі миті життя. В кожній такій фотографії залишається наш емоційний стан в той час. Передивляючись ці фото, ми автоматично можемо відчути цей емоційний стан і наповнитись ним, якщо уважно зробимо цю вправу.
- В медитації, коли ви сидите в тиші, спробуйте на мить відчути спокій всередині, без думок, без поспіху та метушні. Просто дихаючи спокійно і повільно, можемо відчути, що всередині нас також є внутрішнє джерело нашої природньої радості, яке завжди знаходиться з нами. Відчувши його одного разу, завжди буде прагнення повернути його і відчути ще раз.
- Хобі. Зробіть щось, що ви любите робити більше всього. Якщо такої діяльності поки що немає - знайдіть її. Пробуйте різні речі. Критерій - велике задоволення і відчуття радості, ентузіазму, яке зʼявляється, коли ви робите те, що вам подобається. Це може бути волонтерська діяльність, колекціонування чого-небудь, фотографування, шиття, прогулянки, плавання тощо.
- Робіть щирі компліменти людям, друзям, знайомим. Говоріть слова підтримки та схвалення людям, які визивають у вас захоплення, цікавість, піднесення. Коли ми щиро говоримо приємні речі іншим людям, ми відчуваємо вдячність з їх сторони і самі відчуваємо ці приємні відчуття і дружню атмосферу комунікації.
- Радість безсумнівно стає частиною нашого життя, коли ми вчимося бачити більше позитивних речей навколо нас. Коли ми звертаємо увагу на те, що добре, а не погано, коли розвиваємо позитивне сприйняття речей. Коли вміємо побачити перспективу і ситуацію ширше, аніж вона виглядаю спочатку. Радість - природня частина нашого життя і є завжди навколо, якщо вміти її помічати.