Чому так важко відчувати радість та інші позитивні емоції?

Автор: Олександр Полянчук

Що робити, коли в голові постійно крутяться тривожні та негативні думки?Коли вже зранку прокинувся і відчуваєш занепокоєння та стурбованість. Коли ще не розплющив очі, а вир безкінечних думок вже починає створювати напруження всередині. Про який вже там позитив і радість життя може йти мова.

Нейровчені говорять, що протягом життя ми створюємо певні нейронні шляхи в головному мозку. Простіше кажучи, звички. Але звички це не тільки наші дії.
Це також певні емоції та почуття, які ми відчували місяцями і роками, і які вже зафіксувалися на нейронному рівні.

Як це працює?
Наприклад, якщо людина звикла відчувати тривалий час стурбованість, тривожність, напруження, то саме ці емоції «записалися» у нас на нейронному рівні в головному мозку.

Людина свідомо хоче бути щасливою і відчувати радість і спокій, але, на її здивування, постійно відчуває все ту ж саму стурбованість та інші подібні емоції та стани, хоча зовнішні обставини можуть бути сприятливі і приємні.

То що тоді робити? Які є варіанти щоб змінити це замкнуте коло?

  1. Нейровчені говорять, що потрібно свідомо, системно і послідовно створювати нові нейронні шляхи і синаптичні зв’язки в головному мозку. Так би мовити “перезаписувати” ці старі емоції і відчуття новими, тими, які ви бажаєте відчувати. Крок за кроком, поступово створювати і відчувати ті емоції, які ми хочемо відчувати.

2. Якщо, наприклад, ми хочемо відчувати радість, спокій, піднесення, то потрібно створювати і відчувати цю емоцію та почуття знову і знову, до тих пір, поки це не зафіксується на нейронному рівні і нові почуття не стануть “new normal” для нас. Саме так це працює і це є науково обґрунтований підхід.

3. Помічайте невеличкі моменти радості, які виникають. Фіксуйте їх. Усвідомлюйте, як радість відчувається в тілі, які думки супроводжують це, які ситуації сприяють відчуттю радості.

4.Ми можемо находити маленькі моменти радості у речах навколо нас, просто фокусуючись на них. Відкривши двері своєї уваги назустріч радості і впустивши її у своє життя. (читайте статтю Відчувати радість …)

Я особисто проходив увесь цей шлях. Він тривалий, але це цікавий і творчий процес перезапуску власної особистості. Це як завантаження нових, більш сучасних програм у комп’ютер, в той час як старі ви видаляєте. І комп’ютер цей – ваша власна свідомість. Всім миру і добра!




© All Right Reserved. Alex Polin Mindfulness
e-mail us: nz@alexpolin.com